Ana Sayfa İnsan Kaynakları İletişim
 
 
INCO II Uluslararasılaştırma Danışmanlığı Projesi

INCO II projesi bir önceki LdV projesi InCo (Uluslararası Danışmanlık) Projesi’ne dayanarak geliştirilen bir projedir. INCO projesinde, uluslarararası danışmanlar için KOBİ’lere odaklanarak hazırlanmış son derece üst düzey bir  öğrenme programı oluşturulmuş ve başarılı bir pilot uygulama gerçekleştirilmiştir.

CRM Danışmanlık olarak INCO II projesinin bir parçasıyız, çünkü; "İstatistikler göstermektedir ki Türkiye’ de KOBİ’ lerin ortaya çıkardığı sonuç ülke ekonomisinin %95-%99’ unu oluşturmaktadır. Türkiye’ de neredeyse her beş ila sekiz yılda bir çeşitli nedenlerle ekonomik krizler yaşanmaktadır. .Bu kriz ortamında KOBİ’ler gittikçe daha esnek ve daha dinamik olmaya zorunlu hale gelmektedir. Bugün Türkiye’deki KOBİ’ler globalizasyonun kaçınılmaz olduğunu ve kendilerini buna adpate etmeleri gerektiğini anlamışlardır.

Bununla birlikte KOBİ’ler uluslararasılaşma konusunda yeterli eğitimi olmayan insan kaynakları ile karşı karşıyadırlar. Hem istihdam edilmiş yeni bir çalışanın ve hem de mevcut çalışanların öğrenme süreci KOBİ’ler için önemlidir ve bu konuda KOBİ’lerin en büyük beklentisi bu eğitimlerin mümkün olan en kısa zamanda olması ve bu kısa zaman içinde ihtiyaç duyulan yetkinliği kazanmaları yönündedir.

Öte yandan danışmanlık sektörü de KOBİ lerin uluslararasılaşmasında limitli bir role sahiptir. Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecinde hem KOBİ ler ve hem danışmanlık firmalarının uluslararasılaşması gerekir. Bu proje, bir yandan KOBİ’ lerin bu konudaki yetkinliklerini kazanmasını destekleyecek bir yandan da şirketimiz CRM Yönetim Danışmanlık’ ın KOBİ’lere hizmet kalitesini artıracaktır."

Proje Süresi: 11.2009-10.2011

danışmanlık firmaları

Proje Ortakları:

  • Bit Management GmbH-Avusturya (Proje Lideri)
  • FH Joanneum GmbH-Avusturya
  • Kadis-Slovenya
  • CRM Yönetim Danışmanlık-Türkiye
  • CREA-İspanya,Aragon
  • WinNova-Finlandiya

Detay bilgi için lütfen, proje web sitesini ziyaret ediniz; www.inco2.at


 

 
 
Uluslararası Projelerimiz
LL2II
WINGS
RACE
CCLVET
BTP
EU-Meda Projesi
CE Eğitim Programı
 
LL2II Kapanış Konferansı, İstanbul, 5-6 Ekim 2017
09.10.2017
LL2II Projesi Final Konferansı
02.10.2017
 
Ana Sayfa İnsan Kaynakları İletişim   CRM Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji