Ana Sayfa İnsan Kaynakları İletişim
 
 
Müşteri ve Pazar Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri (DH01)

1. Müşteri ilişkileri yönetimi (DH01-01)

müşteri pazarlamaPek çok organizasyon yapısında bugün var olan şikayet yönetim süreci veya call-center yapılanmaları, müşteri ilişkileri yönetimi için maalesef yeterli değildir. Müşteri ilişkileri yönetiminin,  entegre bir yönetim sistemi olarak ele alınmasında fayda vardır.
Müşteri ilişkileri yönetimi, içinde pazarlama politikalarınızı, satış yönetiminizi, tüm ilgili süreç ve kişilerle iletişim sisteminizi de içinde barındırır.
Sizi hedefinize ulaştıracak müşteri ilişkileri yönetim modelinde aşağıdaki temel çalışmaları yerine getiren CRM Yönetim Danışmanlık, bugüne dek sıfır müşteri şikayeti ile çalışmalarını gerçekleştirmiş bir danışmanlık firması olduğunu belirtmekten onur duyar.

1. Analiz
Müşteri Davranışları Analizi: Müşteri İlişkileri Yönetimi'nin (CRM) ana kaynağı olan sabit, potansiyel ve rakiplerinizin müşterilerinizi araştırır, müşteri davranışlarını ve müşterinin ürün/hizmet veya bir şirket hakkında olumlu karar verme kriterlerini belirleyerek müşteri davranışlarını yorumlamanızı kolaylaştıracak nitelikte analizler yaparız.


Potansiyel Pazar ve Rakip Pazar Analizi: Aynı ürün/hizmet kategorisinde yeni bir pazara mı açılmak istiyorsunuz, yoksa yeni bir ürünle aynı pazarda mı olmak istiyorsunuz veya yeni bir ürünle yeni bir pazara mı girmeyi hedefliyorsunuz? Bu üç durum da oldukça farklı çalışmalar yapmanızı gerektirecektir. Bu kapsamda, hedeflediğiniz pazarın durumu, potansiyeli, fiyat-kalite-marka-müşteri tiplerinin etkilerini, rakiplerin mevcut durumunu analiz etmek için, konusunda uzman bir danışmanlık firması olan CRM Yönetim Danışmanlık’a başvurunuz.


Şirket ve Müşteri Portföy Analizi: Müşteri ve rekabet araştırmasından elde ettiğimiz bilgilere dayanarak sizin için bir ''Şirket ve Müşteri Portföyü'' belirliyoruz.
SWOT Analizi: SWOT Analizi ile şirketinizin rakiplerine göre durumunu gösteren sayısal bir performans değerlendirmesi yapmaktayız. Güçlü ve zayıf yönleriniz, olası fırsatları ve pazar gelişiminden doğabilecek tehlikeleri ve buna bağlı olarak pazardaki konumunuzu belirlemekteyiz.

Diğer işlem adımlarımızı ise şöyle sıralayabiliriz;
2. Müşteri odaklı değişim ve pazar stratejisinin belirlenmesi
3. Uygulama planının hazırlanması
4. Organizasyon yönetim modelinizin, satış sonrası hizmetlerinizin, şikayet yönetim sürecinizin, pazarlama ve kampanya yönetim modelinizin, dağıtım kanalları ve işleyiş yöntemlerinizin, e-ticaret kanallarının re-organizasyonu
5. Proje ve uygulamaların performans takibinin yapılması

 

 

2. Satış ağları kurma (DH01-02)

Doğru konumlandırılmış ve doğru kurgulanmış bir satış ağı yapısı,   karlılığınızı ve pazardaki ömrünüzü artırır. Pek çok üretim ve hizmet firması, satış ağları ile ilgili olarak kapsamlı bir çalışma ile karar verme ve çalışma yöntemlerini detayı ile irdelemek yerine, klasik satış ağları yapısı ile büyüme yolunu refleks olarak seçmektedir.

Oysa ki, pazarda daha aktif olmak için / yeni satış ağları kurmanız için kritik şartların belirlenmesi, kör noktalarınızın, risklerinizin ve avantajlarınızın tanımlanması gerekir. CRM Yönetim Danışmanlık, pek çok sektördeki bilgisini de kullanarak, hedef odaklı, belirli bir satış kotasını istenen zamanda sağlamayı destekleyecek yapılar kurar. Detay bilgi için lütfen bizi arayınız.

 

 

müşteri memnuniyeti3. Müşteri memnuniyet araştırması (DH01-03)

Müşterilerinizin gözünde nerede olduğunuzu öğrenmek, pazar payınızı ve başarınızı ölçmek, imajınızı yükseltmek için nasıl algılandığınızı bilmek için, ölçmeye dayalı bilgi üretmek, oldukça faydalı bir yoldur.

CRM Yönetim Danışmanlık olarak;

  • doğru,
  • güvenilir,
  • hızlı ölçümler yapmayı garanti ediyoruz.

 

 

 

4. Rakip analizleri (DH01-04)

müşteri pazarlamaRakiplerin tecrübelerinden yararlanmak, hatalarını tekrarlamamak, rakiplerin zayıf noktalarını belirleyerek satış sürecindeki zaman kaybını önlemek, rekabet yoğun sektörlerde önemlidir.

Rekabet analizi için çalışanlarınızın gayretlerinin yanı sıra profesyonel bir hizmet almak, katma
değeri yüksek sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Daha fazla bilgi almak için lütfen bizi arayınız.

 

 
 
Özel Sektör
Re-organizasyon ve Yeniden Yapılanma
Yönetim Sistemleri
Üretim Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri
İnsan Kaynakları Yönetimi
 
LL2II Kapanış Konferansı, İstanbul, 5-6 Ekim 2017
09.10.2017
LL2II Projesi Final Konferansı
02.10.2017
 
Ana Sayfa İnsan Kaynakları İletişim   CRM Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji